لیست محصولات این تولید کننده Morakniv

Morakniv یکی از بهترین کمپانی های تولیدکننده انواع چاقو در سوئد می باشد. 


شرکت Morakniv با ساخت کارخانه چوب Frost Erik شکل گرفت و کسب و کارش شروع به رشد نمود. در مدتی کوتاه صادرات به کشور های دیگر آغاز می شود و کم کم چاقوی منبت و چاقوهای غلاف دار هم در سوئد و سراسر جهان وارد می شود و خریداران این محصولات معمولا عمده فروشان و آهنگران بودند.
در سال  1912 Krang Johan Erikson که به KJ شهرت داشت در Ostnor کسب وکار چاقویی را تأسیس می نماید. اریکسون قبلا در Frost مشغول به کار بود اما به دلیل ناسازگاری با مدیران از آنجا رفته بود. او علاقه زیادی به مهاجرت به آمریکا داشت اما ابتدا می خواست ساخت چاقو را تجربه نماید که به همراه شریک تجاری اش کارخانه ساخت چاقو را تاسیس می نماید که بعد ها به شرکت موراکنیو می پیوندد. او هیچ وقت به آمریکا مهاجرت نکرد. 


در سال 1955 Bud Carl Anderson تحت عنوان Mora Borren ساخت دریل های یخ را آغاز نمود که بعدها بسیار معروف شد. آنچه که با شرکت مورا وجه اشتراک داشت تیغه های تیز چاقو بود. در اوایل دهه 1960 FM Mattson یکی از رقبای شرکت مورا تصمیم به توقف تولید ساخت چاقو گرفت و در عوض KJ برای خرید این شرکت ورشکسته مصمم شد که با این کار یک ماشین کامل به همراه ابزارش وارد سیستم تولید چاقو می شد و به کسب و کار چاقویش اضافه می شد. 
در سال 2005 توافق نهایی بین Frost و Erikson اتفاق می افتد و شرکت به مورا سوئد جهت نشان دادن همکاری بینشان تغییر نام می دهد.


هنگامی که این دو شرکت با هم ادغام می شوند داشتن یک نام تجاری بسیار اهمیت پیدا می کند و یک پروسه طولانی جهت تصویب نام Morakniv طی می شود. در سال 2013 تولید دریل های یخ به صورت کامل متوقف می شود اما ساخت قطعات خاص آن مثل تیغه ادامه داشت. در سال 2016 شرکت به نام Morakniv AB شناخته می شود و همچنان به همان قدرت به فعالیت خود ادامه می دهد.


فروشگاه کوهنوردی سیاه کمان نمایندگی فروش انواع چاقو Morakniv 

بیشتر

لیست مقایسه محصولات

انصراف

لیست مقایسه محصولات

انصراف