توسط ورزشکاران برای ورزشکاران

در سال 1862 Kasper Tanner پس از گذراندن دوره کارآموزی و کارکردن به صورت مسافر، عمدتا در آلمان کار خود را به عنوان سازنده طناب در شهر سوئیس شروع کرد همین امر در سبب تولد ماموت شد. 

1890: کمپانی نوروژی Fuglesan Sonner در سال 1855 تآسیس شد و اولین کیسه خواب های اختصاصی خود را در سال 1890 تولید نمود و بعدها نامش به Ajungilak A/S تغییر یافت. این کمپانی در سال 2001 به بخشی از گروه ورزشی ماموت تبدیل گشت.

1909: کمپانی Raichle در شهر سوئیس Kreuzlingen توسط Luis Raichle تأسیس شد و کمپانی ماموت این شرکت تولید کننده کفش را با بیش از یک قرن تجربه در سال 2003 به زیرمجموعه خود اضافه نمود و از سال 2009 این کفش که قبلا توسط Raichle تولید می شد رسما به عنوان ماموت به بازار عرضه گردید.

1943: برند ماموت به عنوان نام طناب معرفی شد.

1954: Mammut Argentina اولین طناب نایلونی بافته شده و پیچ خورده بافته شده توسط ماموت بود. 

1964: Mammut Dynamic اولین تک طنابی بود که توسط سازمان بین المللی کوهنوردی UIAA تأیید شد.

1968: Barryvox VS 68 به سفارش ارتش سوئیس ساخته شد. این فرستنده/گیرنده بهمن بطور قابل توجهی شانس بقا را برای افرادی که در بهمن گرفتار شده اند، افزایش می دهد و طی سال های آینده بیش از 100000 دستگاه تولید شد.

1978:اولین کاپشن و شلوار Gore-Tex با نام Altitude به بازار عرضه شد.

1981:کالکشن ماموت با لباس و کیسه خواب معرفی شد.

1984: مدیر تولید ماموت Albert Wenk با متخصصان نساجی سوئیس Schoeller برای توسعه اولین شلوار Softshell همکاری کرد. مزیت های این شلوار به سرعت معرفی شد بنابراین کوهنوردان زیادی به جای استفاده از شلوارهای پشمی قدیمی با نسخه مدرن ماموت با قابلیت خشک شدن سریع، ضدباد و تنفسی تعویض کردند.

1989:ماموت از مجموعه کوهنوردی جامعی از جمله پوشاک، کارابین و هارنس رونمایی کرد.

1989:ماموت متخصصان کوله پشتی سوئیسی Furst را برعهده گرفت و این برند بعد از مدتی منحل شد و از آن پس کوله پشتی ها با نام ماموت تولید می شدند. 

1995: فنی، ابتکاری، خلاقانه، برنده جوایز و زنده از رخ شمالی آیگر. برند ماموت نقطه عطف خود را از ساخت تجهیزات شروع کرده و بعد به یک کمپانی تولید کننده جامع تبدیل گشت و از این سال به بعد به عنوان یک شرکت تولید کننده پوشاک هم وارد رقابت در بازار جهانی شد. تا به امروز محصولات ماموت دارای بالاترین کارایی و کیفیت هستند و با همکاری آلپیست های برتر تولید می شود. مشخصه رنگ نارنجی-آبی تا به امروز باقی مانده است و حتی اگر در این میان رنگ های دیگری افزوده شده باشد باز هم نام تجاری آن شناخته شده است و از طریق ترکیب رنگ کاملا آشناست.

2008: FWF به عنوان یک نهاد نظارتی مستقل، اقدامات انجام شده توسط شرکت های عضو برای بهبود شرایط کار در زنجیره تأمین را تأیید می نماید. FWF جدی ترین نظارت را بر شرایط کار شرکت های تأمین کننده دارد. ماموت اولین برند Outdoor است که در سال 2008 به FWF پیوست.

نظرات بازدیدکنندگان