رقیب ماشین سوئیسی

دنی آرنولد در کنار کوه Urner در Burgle آلمان رشد کرد. کوه ها خیلی زود ارنولد را مجذوب خود کردند اما این علاقه مربوط به شرایط محل زندگی او نبود زیرا همه چیز را تنها از یک تور کوهستانی سبک شروع کرد و بهانه ای کوچک آغازگر راهی جدید برای دنی شد و همین امر سبب شد در سن 20 سالگی یخنوردی را بدون استفاده از ابزار و تجهیزات ایمنی و حمایتی انجام دهد. رکوردی که او را به همگان معرفی کرد صعود رخ شمالی دیواره آیگر در سال 2011 بود در کمال ناباوری او توانسته بود دیواره را بدون استفاده از هیچ ابزاری و به صورت انفرادی تنها در مدت 2 ساعت و 28 دقیقه صعود نماید که پیش از این رکورد صعود در دست Ueili Steck به مدت 2 ساعت و 48 دقیقه بوده است اما بعدها اشتک توانست رکورد آرنولد را بشکند و در سال 2015 زمان 2 ساعت و 22 دقیقه را به نام خود ثبت نماید.

در صحنه کوهنوردی آرنولد حتی قبل از سال 2011 نیز مورد توجه بوده است زیرا توانسته بود در زمان 1 ساعت و 35 دقیقه خط الرأس غربی Salbitschijen را صعود نماید. علاوه بر این وی در سال 2010 به همراه استفان سیگریست و توماس سنف اولین صعود زمستانی Torre Egger در پاتاگونیا را انجام داد .

در زانویه 2012 آرنولد مسیر صعود مختلط Hunting در اسکاتلند را بدون هیچ خط قرمزی انجام داد و می توان گفت که Hurting یکی از سنگین ترین مسیرهای کوهنوردی مختلط در جهان به حساب می آید. در اوریل 2013 آرنولد و دیوید لاما برای مسیر Bird of prey نیاز به 2 ساعت زمان داشتند.

در اواخر جولای 2018 رکورد زمانی جدیدی در Grandes Jorasses  را در کارنامه درخشان خود ثبت نمود. او Walker Pillar (متر 4208) در Mont Blanc در مسیر Cassin را در 2 ساعت و 4 دقیقه صعود کرد. او رکورد Ueili Steck که از مسیری متفاوت این صعود را انجام داده بود، در مدت 2 ساعت و 21 دقیقه شکست. علاوه بر آن رکورد سرعت ماترهورن آرنولد، دو رکورد از سه رکورد ثبت شده دیواره بزرگ شمالی آیگر توسط Ueili Steck نگه داشته شد. 

و اکنون شاهد آخرین رکورد او در سپتامبر 2019 هستیم. سرانجام او توانست مسیر کومیسی دیمای به ارتفاع 550 متر را تنها در 46 دقیقه و بدون استفاده از تجهیزات ایمنی صعود نماید.

نظرات بازدیدکنندگان