نخستین همایش صعودهای سیاه کمان

به پاس صعودهای کم نظیر و تحمل مشقت های فراوان در راه اعتلای پرچم غرورآفرین "سیاه کمان" برفراز مرتفع ترین قلل جهان و ایران، "نخستین همایش صعودهای سیاه کمان" در تاریخ دهم بهمن ماه برگزار خواهد شد.

مراسم گزارش خوانی های صعود به قلل کی دو ، حسین بهمن یار که با این صعود توانست نام خود را به عنوان اولین ایرانی صعود کننده از مسیر چزن (cesen) به قله k2 در تاریخ کوهنوردی ایران ثبت نماید. این موفقیت بزرگ پس از 37 روز تلاش بی وقفه و بار گذاری و ثابت گذاری در مسیر کمپ های ۲ و ۳ و ۴ بدست آمد.

 خانتانگری هانیه داوودی که صعود این بانوی هیمالیانورد از جبهه شمالی این قله بوده که از سایر مسیرها دشوارتر و بار فنی بیشتری دارد. داوودی سابقه صعودهای شاخص زمستانه داخلی چون علم کوه، یخچال سبلان، رخ شمالی سیالان و ... و صعودهای برون مرزی آرارات ترکیه، کازبک گرجستان و هم چنین تجربه صعود هیمالیایی قله 7134 متری لنین در قالب تیم ملی کوهنوردی ایران را دارد، ماناسلو، امین دهقان که صعود قله آکونکاگوا به ارتفاع 6962 متر در کارنامه خود دارد، آرمان حداد یکی از کوهنوردان و هیمالیانوردان جوان کشورمان با ثبت شش صعود بین المللی موفق و ثبت چهار قله مرتفع بالای هشت هزار متر، علم کوه از مسیر گرده ی آلمان ها با دو پای مصنوعی توسط سجاد سالاروند، مرد اراده و انگیزه. سجاد سالاروند دو پای خود را در سانحه تصادف از دست داد ولی هرگز توقف نکرده و با روحیه مضاعف به فعالیت کوهنوردی خود ادامه داده و رویای صعود قله ی اورست را در سر می پروراند. کوهنورد باروحیه تیم سیاه کمان صعود بام ایران قله دماوند و دیواره بیستون و چند فعالیت شاخص دیگر را در کارنامه خود دارد. وقتی بال های امید را در تفکراتت داری نداشتن پا به چشم نمی آید.  همچنین قدردانی از زحمات و همت والای تک تک اعضای تیم سیاه کمان تشکیل دهنده ی اصلی ترین برنامه های این همایش هستند.

زمان : دهم بهمن ماه ساعت 5 بعدازظهر 

مکان: تنکابن- انتهای کمربندی به سمت شیرود-مجتمع حبیب ابن مظاهر 

نظرات بازدیدکنندگان