معرفی بهترین کفش‌ های ترکینگ

معرفی بهترین کفش‌ های ترکینگ

معرفی بهترین کفش‌ های ترکینگ

در کوهنوردی، بوت‌ها برای صعود‌های سنگین و مسیرهای خطرناک فوق‌العاده هستند، اما برای پیاده‌روی طولانی و کوهپیمایی، مناسب‌ترین سرمایه شما برای پاهایتان کفش‌ ترکینگ است و به دلیل داشتن فاکتور‌های مؤثر به بوت‌های کوهنوردی ترجیح داده می‌شوند. به دلیل این که کفش‌ کوهنوردی ترکینگوزن کمتری دارد، معمولاً برای پیاده‌روی و یا فعالیت‌های روزانه به بوت‌ها با ویژگی‌های سنگین، نیازی پیدا نمی‌کنید؛ به خصوص این موضوع برای کوهپیمایان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. علاوه بر ویژگی‌هایی که گفته شد، فرآیند گردش هوا هم در این کفش‌های ترکینگ به بهترین شکل انجام می‌شود تا بتواند پاها را در شرایط ایده‌آل نگه دارد.

پیاده‌روی، کوهپیمایی و انواع فعالیت‌های کوهستانی علاوه بر اینکه یک ورزش کامل و مفید به حساب می‌آید، می‌تواند بسیار سرگرم کننده و مفرح باشد؛ اما باید بدانید فقط در صورت انتخاب درست و هوشمندانه کفش کوهنوردی ترکینگ، می‌تواند سرگرم کننده باشد. باید بتوانید به کفش‌ ترکینگ خود اعتماد کنید؛ چه یک پیاده‌روی آرام در مسیرهای وسیع جنگلی داشته باشید یا قدم‌های تند و سریع در مسیرهای سنگلاخی، هیچ فرقی نمی‌کند و این انتخاب شما است که می‌تواند تجربه تلخ یا شیرین را برای شما بسازد.

 

قبل از خرید کفش‌ ترکینگ، باید به چه نکاتی دقت کرد؟

قبل از خرید کفش ترکینگ، در درجه اول راحتی و احساس آرامش پاها بیشترین اهمیت را دارند.؛ سپس عملکرد، قیمت کقش ترکینگ و ظاهر آن می‌تواند در انتخابتان تأثیرگذار باشد. البته بهتر است مکان‌هایی که بیشتر از کفش‌ کوهنوردی ترکینگ در آن‌ها استفاده می‌کنید را در نظر داشته باشید. به دلیل این که برای هر فعالیت در فضای باز، نیاز به کفش کوهنوردی ترکینگ متناسب با شرایط دارید؛ باید از مزایا و معایب مختلف و مواد استفاده شده در کفش‌ ترکینگ آگاهی لازم را داشته باشید.

 

1. کفش Bestard مدل Breithorn Pro

این کفش ترکینگ، مناسب سه فصل و برای پیاده‌روی‌های طولانی و شرایط آب و هوایی مختلف ایده‌آل است. بستارد مدل Breithorn Pro، حلقه‌‌هایی برای راحتی هنگام پوشیدن و یا اتصال به کوله‌ پشتی موقع صعود دارد. این مدل کفش بستارد به سیستم قفل کنترلی مجهز شده تا بند را به اندازه‌ای که می‌خواهید تنظیم و فیکس کنید. مهم‌ترین بخش‌ این کفش ترکینگ، طراحی زیره و لثه سراسری Vibram با کیفیت بالا است که باعث مقاومت در برابر سایش، رطوبت، سرما و یا ضربات احتمالی می‌شود. همچنین رویه این کفش ترکینگ از چرم نبوک بی‌نظیری ساخته شده و دوخت یکپارچه چرم با قابلیت ضدآب آن، به خوبی از نفوذ آب به داخل کفش ترکینگ جلوگیری می‌کند. 

                 برای خرید کفش Bestard Breithorn Pro کلیک کنید

2. کفش Bestard مدل Kathmandu

بستارد Kathmandu از کفش‌های پر طرفدار این کمپانی اسپانیایی محسوب می‌شود. برای مسیر‌های طولانی قابل استفاده بوده و با اکثر شرایط جوی سازگار است. این کفش ترکینگ برای 3 فصل از سال مناسب است و خاطر همین ویژگی، می توانید برای فعالیت‌هایتان حساب ویژه‌ای روی آن باز کنید. این کفش کوهنوردی ترکینگ از سیستم قفل کنترلی نیز بهره می‌برد و این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بعد از کشیدن به وسیله این قفل، بند را فیکس کنید و از استحکام آن در پاها‌یتان مطمئن شوید و همچنین با دوخت یکپارچه بدون درز، مانع نفوذ آب و هرگونه رطوبت به داخل می‌شود تا بتوانید با خیال راحت در هوای بارانی به فعالیت بپردازید.

کفش بستارد همیشه در زیره‌های خود از متریال درجه یک و با کیفیت استفاده کرده که این کفش ترکینگ هم از این امر مستثنی نیست، برای زیره کفش کوهنوردی کاتماندو از لثه‌های سراسری Rubber استفاده شده و می‌تواند از پای شما در برابر سایش، نفوذ رطوبت، سرما و یا ضربات احتمالی مراقبت کند. رویه کفش کوهنوردی بستارد از چرم ضدآب Perwanger ساخته شده است و علاوه بر آزادی حرکتی ایده‌آل، به خوبی و در سریع‌ترین زمان می‌تواند با پای شما سازگار شود.

                   برای خرید کفش Bestard Kathmandu کلیک کنید

3. کفش Bestard مدل Pirenaica FF

اگر از آن دسته آدم‌هایی هستید که در فعالیت‌های کوهستانی، ایمنی و آسیب ندیدن برایتان اهمیت ویژه‌ای دارد، بدون شک کفش کوهنوردی بستارد مدل Pirenaica FF می‌تواند بهترین کفش ترکینگ برای شما باشد. این کفش ترکینگ برای کوهنوردی فنی، فعالیت کوهستانی و پیاده‌روی‌های طولانی مناسب است. این مدل کفش کوهنوردی بستارد مجهز یه سیستم کارآمد TMS می‌باشد که به بهترین شکل از مچ پای شما در برابر پیچ خوردگی محافظت می‌کند، در ضمن این سیستم، قابلیت خارج کردن رطوبت از داخل کفش را هم دارد که این امر باعث می‌شود تا پاها‌‌یتان در طول مسیر خشک بماند.

با ایمنی کامل ورزش کنید! به خصوص در فعالیت‌های کوهستانی که مراقبت از خودتان اهمیت زیادی دارد. از ویژگی‌هایی که این کفش ترکینگ را بیش از پیش کاربردی‌تر می‌کند، می توان به سیستم قفل کنترلی را نام برد که وظیفه مستحکم نگه‌داشتن بندها را بر عهده دارد و این اطمینان را به شما می‌دهد تا در شرایط دشوار بندها باز نشوند، البته به کارگیری لثه سراسری Rubber، کفش را در برابر رطوبت، سایش و ضربات احتمالی ایمن نگه می‌دارد. از دیگر قابلیت‌های شاخص کفش بستارد می‌توان به حلقه موجود در پاشنه برای پوشیدن آسان یا اتصال به کوله، طراحی شبرنگ جهت دید بهتر در نور کم و حلقه زبانه که بند را ثابت نگه می‌دارد، تمام این ویژگی ها دست به دست هم داده اند تا کفش ترکینگ Bestrad، یک همراه ایمن و مطمئن برای طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های شما باشد.

 

                  برای خرید کفش Bestard Pirenaica FF کلیک کنید

4. کفش Bestard مدل Spider k

کمپانی بستارد همیشه در تلاش بوده تا با تولیداتش به خصوص در زمینه کفش کوهنوردی، بتواند راحتی و ایمنی ورزشکاران را هنگام فعالیت افزایش دهد. می‌توانید این موضوع را در کفش کوهنوردی Spider مشاهده کنید. این کفش کوهنوردی بستارد برای کوهپیمایی و پیاده‌روی طولانی و زمانی که کوله پشتی سنگین بر روی دوش دارید ساخته شده است. کفش Bestard مدل Spider-K هم مانند اکثر کفش‌های این کمپانی از قابلیت سیستم قفل کنترلی برای ثبات بند‌ها بهره می‌برد. با سیستم Ventilation دیگر نگران عرق کردن پاهایتان نباشید! با این سیستم رطوبت موجود داخل کفش ترکینگ به بیرون منتقل شده و راحتی پای شما را  افزایش می‌دهد.

رویه کفش کوهنوردی بستارد اسپایدر از چرم ضدآب Perwanger ساخته شده است تا با خیال راحت در آب و هوای مرطوب و بارانی به فعالیت‌های خود بپردازید. در زیره این کفش ترکینگ از Vibram+Xstrek استفاده شده، که موجب افزایش راحتی و انعطاف مناسب می‌شود؛ در ضمن کفی این مدل کفش بستارد با طراحی نامتقارن در پاشنه برای چرخش و سطح تماس وسیع جهت اصطکاک بهتر در مسیر‌های ناهموار، باعث افزایش ایمنی و سطح عملکرد شما در تمامی فعالیت‌ها می‌شود. برای ایمنی بیشتر و افزایش کارایی در این مدل کفش بستارد از لثه سراسری در قسمت پنچه استفاده شده که می‌تواند از پا و انگشتهایتان در برابر ضربات احتمالی و سایش مراقبت کند. با وجود همه‌ی این ویژگی‌ها بدون آسیب‌دیدگی و در نهایت آرامش از فعالیت خود‌تان لذت کافی را ببرید.

                  برای خرید کفش Bestard Spider K کلیک کنید

5. کفش Grisport مدل 12801S74T

با داشتن این کفش ترکینگ خیالتان را از بابت یک سفر فنی و ایمن راحت کنید. استفاده از پارچه Cordura در تولید این کفش کوهنوردی، آن را در برابر سایش مقاوم کرده و با حفظ کیفیت باعث افزایش طول عمر می‌شود. با به کارگیری لایه تنفسی Gritex در این کفش ترکینگ از پاهای شما به خوبی در برابر برف و باران محافظت خواهد شد. تعبیه لایه تنفسی Spo-Tex در این کفش کوهنوردی گری‌ اسپرت، بخارهای موجود که توسط تعریق یا نفوذ برف و باران به وجود آمده، خارج می‌شود تا این پوشش مؤثر پاهای شما را در یک شرایط ایده‌آل نگه‌ دارد. البته این کفش Grisport مجهز به لثه محافظ می‌باشد و ضربات احتمالی و شوک‌ها را دفع می‌کند تا بدون کوچک‌ترین آسیب یک فعالیت دل‌چسب را تجربه کنید.

                   برای خرید کفش Grisport 12801S74T کلیک کنید

6. کفش Grisport مدل 13205D5G

همانطور که می‌دانید پاها مهم‌ترین عضو بدن شما هستند و مسلماً برای محافظت از آن‌ها نیاز به لوازم مناسب و استاندارد دارید. کفش کوهنوردی گری‌ اسپرت مدل 13205D5G یکی از بهترین انتخاب‌ها برای فعالیت‌های شما مانند ترکینگ و پیاده‌روی است. با این کفش کوهنوردی ترکینگ می‌توانید با خیال راحت در طبیعت و جاده‌ها قدم بردارید. این آرامش خاطر به دلیل استفاده از پارچه Cordura حاصل می‌شود، زیرا این پارچه، کفش را در برابر سایش مقاوم کرده و طول عمر آن را افزایش می‌دهد.

ویژگی بارز دیگری که در این کفش ترکینگ به چشم می‌آید، لایه تنفسی Gritex است که می‌تواند پاهای‌ شما را در سرما ایمن نگه دارد و گرمای ایده‌آلی را ایجاد کند، همچنین با مجهز بودن به قفل کاربردی Support System این امکان را دارید تا بتوانید پاشنه کفش را در حرکت و چرخش‌ها کنترل کنید. کمپانی Grisport با مجهز کردن 13205D5G به زیره Active پکیج راحتی را در این کفش کوهنوردی ترکینگ کامل کرده است و می‌تواند از پاهای شما در مسیرهای ناهموار مراقبت کند تا فعالیت‌های فنی و بدون آسیب را با این کفش کوهنوردی گری‌ اسپرت تجربه کنید.

                  برای خرید کفش Grisport 13205D5G کلیک کنید

7. کفش Grisport مدل 12835S21T

دنبال کفشی می‌گردین که با وجود سنگ‌های موجود در مسیر واکنش مطلوبی از خود نشان دهد؟ در چنین شرایطی کفش ترکینگ Grisport که با مدل 12835S21T روانه بازار شده است، می‌تواند از پاهای شما در برخورد با سنگ و اشیاء تیز محافظت کند، که این امر با بکارگیری پارچه Cordura صورت گرفته و علاوه بر مراقبت باعث افزایش طول عمر کفش هم می‌شود. در قسمت پنجه این کفش کوهنوردی ترکینگ از لثه مقاوم استفاده شده تا از وارد شدن ضربات و آسیب های ممکن در طول مسیر، جلوگیری کند. همین‌طور کفش کوهنوردی گری‌ اسپرت به لایه تنفسی Spo-Tex مجهز شده که می‌تواند به طور استاندارد و کاملاً فنی از ورود برف و آب به داخل کفش جلوگیری کند. برای راحتی و تضمین ایمنی در این کفش کوهنوردی ترکینگ از زیره مطرح و باکیفیت در دنیای کفش‌های ورزشی به نام Vibram که در برابر سایش، خراش و شوک‌های احتمالی به بهترین نحو واکنش نشان می‌دهد، استفاده شده تا با آرامش و امنیت کامل به مسیرتان ادامه دهید.

                    برای خرید کفش Grisport 12835S21T کلیک کنید

8. کفش Lomer مدل Pelmo STX PU

این مدل کفش کوهنوردی Lomer با ساختاری کاملاً ایده‌آل می‌تواند نیاز‌های شما را در بسیاری از فعالیت‌‌ها برطرف کند و برای فعالیت‌هایی مانند کوهپیمایی، کوهنوردی سبک و طبیعت گردی مناسب و قابل اطمینان است. قسمت رویه کفش لومر از یک چرم تقریباً یک‌دست و چرم طبیعی نوبوک ساخته شده است که در صورت مراقبت درست، می‌توانید طول عمر کفش را بالا ببرید.  قسمت زیره این کفش را Vibram پوشانده است و با حالت کششی که به وجود آمده، چسبندگی مورد قبولی را ایجاد می‌کند تا در سرازیری‌ها لیز نخورید، با این قابلیت حتی در زمین‌های گل‌آلود و خیس هم بهترین عملکردتان را به نمایش خواهید گذاشت. ویژگی‌های قابل توجهی که در این کفش کوه وجود دارد مجهز بودن به لایه تنفسی سیمپاتکس است، که این لایه وظیفه‌اش مانند Gore-Tex حفظ شرایط مطلوب در زمان‌ بارندگی می‌باشد. کفش Lomer با مدل Pelmo STX PU از پاهای شما با استفاده از لاستیک Vibram که بسیار مقاوم است و از انعطاف بالا بهره نیز می‌برد، مراقبت کند تا با کمترین آسیب و بیشترین سطح عملکرد به فعالیت‌ بپردازید.

                   برای خرید کفش Lomer Pelmo STX PU کلیک کنید

9. کفش خزر مدل هرم

برند نام آشنا خزر در زمینه تولیدات کفش‌های طبی همیشه فعال بوده و توانسته بسیاری از کاربران خود را راضی نگه‌ دارد که این یار با تولید کفش کوهنوردی ایرانی با نام هرم می‌تواند شروعی پر قدرت در این زمینه داشته باشد که همین امر موجب شده تا جزء لیست بهترین کفش‌ کوهنوردی ما قرار بگیرد. این کفش کوهنوردی ترکینگ برای طبیعت گردی و کوهنوردی‌های کوتاه مدت مناسب است و با طراحی فنی رویه آن، می‌تواند خیال شما را از بابت فعالیت در آب و هوای بارانی راحت کند. به دلیل استفاده از چرم دو‌لایه طبیعی و به همراه پوشش ضدآب Cordura می‌تواند کاملاً مانع نفوذ آب به داخل کفش شود و پاهای شما را خشک نگه‌دارد. برند ملی خزر با ساخت و تعبیه زیره مناسب توانسته تا کفش کوهنوردی هرم را برای فعالیت در طبیعت ایده‌آل کند، زیره این کفش از جنس PU و TPU است که هردوی آن‌ها بسیار سبک می‌باشند؛ اما در عین حال مقاوم‌اند و در برابر لغزش و سُرخوردگی در مسیرهای گلی بهترین واکنش را نشان می‌دهند تا با خیال راحت و اطمینان کامل بتوانید به مسیر‌تان ادامه دهید. فرآیند تولید زیره این کفش ترکینگ سبک به صورت تزریق مستقیم صورت گرفته تا نهایت مقاومت و ایمنی را برایتان به ارمغان بیاورد.

                 برای خرید کفش خزر مدل هرم کلیک کنید

10. کفش Rebuar مدل 2020

در طبیعت‌گردی و کوهپیمایی بیشترین فشار به پاهای شما وارد می‌شود که اگر مراقبت درستی از آن‌ها نداشته باشید با آسیب دیدگی به خصوص در ناحیه کف پا مواجه می‌شوید. تنها و بهترین راه حل، انتخاب و خرید کفش کوهنوردی مناسب و استاندارد می‌باشد. کفش Rebuar از سری تولیدات 2020 می‌تواند انتظارات شما را از یک کفش مناسب در آب و هوای بارانی و مرطوب برآورده کند تا با اطمینان خاطر بتوانید از آن در شرایط مختلفی استفاده کنید. در این کفش کوهنوردی ترکینگ از یک لایه گورتکس برای ایجاد قابلیت ضدآب استفاده شده که آن را در برابر نفوذ هرگونه رطوبت مقاوم می‌کند. در لایه داخلی آن یک آستر با خاصیت تنفسی بالا طراحی شده تا با گردش هوای مطلوب باعث خشک شدن سریع شود.

در طراحی و ساخت کفش ربوآر دقت و حساسیت زیادی بکار رفته است و قالب آن کاملاً متناسب با آناتومی پاها درست می‌شود تا بتواند راحتی مثال زدنی برای شما فراهم کند. با مجهز بودن به سیستم قفل سریع که جهت فیکس کردن بندها تعبیه شده، می‌توانید از استحکام آن اطمینان حاصل کنید. این کفش کوهنوردی ترکینگ دارای محافظ انگشتان از جنس جیر در قسمت جلو می‌باشد و همین‌طور مجهز به زیره بسیار سبک و مقاوم EVA در برابر ضربه است تا بتواند از پای شما در برابر ضربات احتمالی مراقبت کند که ترکیب شدنش با TPU آن را در برابر حرارت هم مقاوم می‌کند تا شکل اولی خود را از دست ندهد.

                   برای خرید کفش ربوآر 2020 کلیک کنید

این کفش ها به دلیل ویژگی های درجه یک از جمله، آستر ساخته شده کاملاً پارچه ای و نمای بیرونی آن از چرم با کیفیت عالی که آن‌ها را به بهترین کفش‌های کوهنوردی ترکینگ ما تبدیل کرده است. همانطور که تاکنون دیدید، دقیقاً مانند لوازم دیگر ورزشی، هر نوع کفش برای یک نوع فعالیت مناسب است. حالا که بهترین کفش کوهنوردی ترکینگ در سایت ما را شناختید، انتخاب مدل مناسب برای شما دیگر چندان پیچیده نخواهد بود. بنابراین با خرید یک جفت از این لیست، مطمئناً در هنگام فعالیت‌هایتان کفش با کیفیتی را پا خواهید کرد تا همه ویژگی‌های مورد نظر را به شما ارائه دهد. آیا هدف شما لذت بردن از طبیعت در امنیت و سلامت کامل نیست؟ با استفاده از این مدل‌ها دقیقاً می‌توانید به این موارد دست پیدا کنید و بهترین لحظات را در خاطر‌تان ثبت کنید.

 

 

نظرات بازدیدکنندگان