موارد بیشتر
No produts were found.
0
موارد بیشتر
No produts were found.

%لیست محصولات برند %brand_name

Berghaus، یکی از مشهورترین مارک های انگلیسی از نظر کیفیت در تولید لباس های کوهنوردی می باشد.

Berghaus که نام آن مخفف ترجمه تحت الفظی کلمه ی آلمانی «خانه کوهستان» است؛ یکی از مشهورترین مارک های انگلیسی از نظر کیفیت در تولید لباس های کوهنوردی می باشد.

Berghaus Limited، یک مارک انگلیسی است که در نیوکاسل آن تاین انگلستان تأسیس گشته است. بنیان گذاران آن پیتر لاکی و گوردون دیویسون هستند که هر دو از کوهنوردانی بسیار پر انگیزه بودند. آن ها در سال 1966 فروشگاهی در نیوکاسل-آن تاین، انگلستان با نام مرکز کوهستان LD تأسیس کردند که بعد از گذر مدت زمان کوتاهی، به بهترین فروشگاه محصولات کوهنوردی و اسکی شهرت یافت. بعد از آن تصمیم به طراحی و تولید محصولات خود کردند و این گونه بود که در سال 1972، Berghaus به وجود آمد.

لایه بندی همیشه در روند طراحی لباس Berghaus نقشی اساسی داشته و می توان گفت كه آن ها پیشگام ایده "سیستم های لایه بندی" در دنیا بوده اند. "سیستم لایه بندی" اکنون بخشی از پیشنهاد هر مارک خارجی معتبر است.

دقیقاً مانند مارک های مشابه با کیفیت، Berghaus تصمیم گرفت که پارچه Gore-Tex را برای توسعه بخشی از محصولات خود به کار ببرد. این گونه بود که در سال 1977، Berghaus تبدیل به یکی از اولین مارک های اروپایی شد که از تکنولوژی Gore-Tex با قابلیت تنفس پذیری برای تولید پوشاک Berghaus استفاده کرده است.

Berghaus اولین مارک در جهان بود که از فناوری ضدآب استفاده کرد و در تولید محصولاتی با این قابلیت، تبحر خاصی دارد. این یک سفر طولانی با نتایج شگفت انگیز برای برند Berghaus بوده که از آغاز داخل یک مغازه کوچک در نیوکاسل، تا بزرگترین مارک خارجی در انگلستان ادامه داشته است! شور و شوق این برند برای الهام بخشیدن به مردم برای خارج شدن از خانه و رفتن پی ماجراجویی های خود تمام نشدنی است. بنابراین، فرقی نمی کند یک ژاکت گرم بخواهید یا یک محصول جدید، به برگهاوس اجازه دهید تا به شما انگیزه دهد که خودتان را برای یک چالش جدید کوهنوردی آماده کنید.

از اولین محصولات برند Berghaus، یک کوله پشتی با طراحی بسیار متفاوتی بود. شاید برایتان جالب باشد که بدانید کوله پشتی مدل Cyclops برند Berghaus از اولین کوله پشتی های تولید شده در جهان است که مجهز به سیستم پشتی بود.

موفقیت برخی از این محصولات اولیه به پیتر و گوردون اجازه داد تا در دهه 1980 به توسعه لوازم کوهنوردی بپردازند. با محصول برجسته Berghaus مانند محصولات سری Extrem range که در سال 1986 معرفی شد و یک بار دیگر استانداردی برای لوازم کوهنوردی تخصصی تعیین کرد. اولین محصول در مجموعه ی لباس برگهاوس Extrem شامل کت Trango بود که مانند  Cyclops در بخش کوله پشتی و Yeti در میان گتر ها، به یک محصول شاخص در حیطه ی خود تبدیل شد.

در آن زمان بود که Berghaus به یک برند تجاری بین المللی پویا و موفق تبدیل شد؛ به طوری که با بزرگ ترین کوهنوردان جهان شروع به کار کرد. جایزه ی ملکه انگلستان در سال 1988 برای صادرات موفق به این برند سرشناس اهدا شد. از آن زمان بود که Berghaus شروع به زدن شعبات و کار کردن در چند نقطه متفاوت کرد به طوری که دارای چند مرکز تولید و انبارداری در واشنگتن بود؛ با این حال دفتر مرکزی خود را همان مرکز کوهستان LD نگه داشت و تجارت خود را در نقاط دیگر گسترش داد.

مدیران برند Berghaus از شامه ی تجارتی قوی برخوردار بودند و می دانستند رقبای خرده فروش آن ها میلی به خرید از یک برند داخلی نخواهند داشت. پس با انتخاب نام این برند به زبان آلمانی، میزان موفقیت خود را در آن زمان را به حداکثر ممکن رساندند و این شروعی قوی برای این برند محسوب شد. مزیتی دیگری که نام این برند انگلیسی به همراه داشت، کیفیت زبانزد محصولات آلمانی در آن دوران بود؛ که به دلیل عملکرد خوب و قابل اطمینان بودنشان، بسیار مشهور بودند. برند Berghaus این شهرت را با انتخاب این نام به زبان آلمانی برای خود خرید.

در شب 24 ژوئن 2020 گوردون دیویسون، یکی از بنیان گذاران این برند بی نظیر چشم از جهان فرو بست. علی رغم وخیم بودن شرایط سلامتی اش تا آخرین لحظه شوخ طبعی و احساس مثبتش را از دست نداد. گوردون میراثی باورنکردنی از خود به یادگار گذاشت و طرفدارانش معتقدند که روح او برای همیشه در برند برگهاوس باقی خواهد ماند. گوردون، وسواس خاصی در خصوص عملکرد صحیح محصولات داشت و با آزمایش آن در طبیعت و کوهستان نه تنها به شکل خلاقانه ای نتیجه را به نمایش می گذاشت، بلکه به بسیاری از افراد انگیزه می داد تا ماجراجویی و استفاده از این لوازم در کوهستان را شروع کنند.

میراث گوردون دیویسون فراتر از نقش وی در صنعت لوازم کوهنوردی و ورزشی در این شاخه است. او و پیتر لاکی بیش از 500 نفر را در کارخانه خود در واشنگتن، شمال شرقی انگلیس و احتمالاً هزاران نفر دیگر را در طول این سال ها استخدام کردند. حیطه کوهنوردی و ورزش های فضای باز مملو از نام افراد موفقی است که گواه بر نقش گوردون در الهام بخشیدن به زندگی و فعالیت های کوهنوردیشان می باشد.

فیلترهای فعال

تنظیمات

Share

ساخت اکانت رایگان برای ذخیره موارد علاقه مندی

ورود

برای استفاده از لیست های دلخواه، یک حساب کاربری رایگان ایجاد کنید.

ورود