چک لیست های کوهنوردی
چک لیست لوازم مورد نیاز کمک‌های اولیه

فرقی نمی‌کند کـجا هستید؛ چـه در بالای قله یا در خانه، همیشه یک جعبه‌ی کمک‌های اولیه لازم دارید. چه کسی است که بتواند تضمین کند دچار حادثه یا آسیب نمی‌شود؟! از آنجایی که خیلی از حوادث اجتناب ناپذیر هستند، به همراه داشتن کیت کمک‌های اولیه از ضروریات محسوب می‌شود. تصور کنید دستتان را بریده‌اید، داشتن بتادین و باند برای انجام اقدامات اولیه، قطعاً از پیشروی جراحت و احتمال بروز عفونت جلوگیری می‌کند، در این زمان شما با خیال راحت می‌توانید خـود را به مرکز درمانی معتبر برسانید. این فقط یک مثال بود، ممکن است مشکلاتی مثل سردرد یا حالت تـهوع به شما دست بدهد؛ برای اینکه بدانید در این موارد باید چه چیزی با خـود داشته باشید؛ چک لیست کامل لوازم کیت کمک‌های اولیه سیاه کمان را بررسی و از طریق بخش زیر دانلود کنید.

چک لیست وسایل کوهنوردی یک روزه پاییز

کوهنوردی در پاییز ممکن است گمراه کننده‌ترین جمع آوری وسایل را داشته باشد! روزهای کوتاه، هوای بی ثبات و مسیرهای پاییزی، هر کدام کلی سردرگمی با خودشان به هـمراه دارند. حتی برای پیمایش یک روزه نیاز است که وسایل روشنایی شب را داشته باشید. نمی‌شود به هوای پاییز اعتماد کرد، حتی اگر صبح آفتابی باشد، تضمینی نیست تا ظهر بـاران را به شما هدیه ندهد! واقعاً پاییز همیشه پر از غافلگیری است ؛ بنابراین بستن کوله پشتی در کوهپیمایی‌های این فصل یکی از دشوارترین کارها است. جایی که باید عیـنک آفتابی و پانچو بارانی را باهم بردارید! برای اینکه هیچ ابزار و پوشاکی از قلم نیافتد؛ چک لیست لوازم کوهنوردی یک روزه پایـیزی را آماده کردیم و در اختـیاراتان می‌گذاریم تا با آسـودگی خاطر به کوله چینی مشغول شوید. جهت دانلود از طریق بخش زیر اقدام کنید.

چک لیست لوازم ضروری کیت بقا

سال‌ها قبل شاید پیک نیک‌های روز 13بدر بیشترین طبیعت‌گردی بود که هر فردی تجربه می‌کرد؛ اما با گذشت زمان، طبیعتگردی به اصل و نصب خود بازگشت. این روزها حتی پیک نیک‌ها با تجهیزات و آداب خاصی از سمت طبیعت دوستان انجام می‌گیرد. جدای از گشت و گذارهای یک روزه، حالا خیلی‌ها خودشان را به چالش بقا در طـبیعت در طی روزهای متوالی دعوت می‌کنند. تجربه‌ای خاص که علاوه بر آمادگی جسمانی بالا، نیازمند داشـتن ذهـن قوی و مـهارت‌های لازم است. اما در کـنار مهارت، باید تـجهیزات لازم و ضروری نیز همراه هر فرد باشد تا بتواند در مـواقع ضروری و چالش جان خود را نجات دهد. داشتن وسیله‌های کوچک کاربردی مثل قرص آتش‌زا، سـوت و پـتوی نجات و... به شـما کمک می‌کند تا یک کیف با عنوان کیت بقا داشته باشید. البته لازم است که یک چک لیست کامل برای لوازم ضروری کیت بـقا جـلوی چـشمتان باشد تا چـیزی را از قـلم نیندازید؛ پس حتماً چک لیست کامل لوازم کیت بقای سیاه کمان را از طریق بخش زیر دانلود و مطابق با آن وسایل مورد نیاز را جمع‌آوری کنید.

چک لیست لوازم ضروری کویرگردی

همه می‌دانیم کویرگردی به یکی از جاذبه‌های گردشگری بدل شده است که اگر مخاطبانی بیشتر از جنگل و دریا نداشته باشد؛ قطعاً کمتر هم نیست! اما این واقعیت از دوران قدیم تا الان مطرح بوده و هست که کویر با کسی شوخی ندارد. گشت و گذار در بیابان‌های بی آب و علف؛ هرچند مـحسور کننده باشد، نیازمند داشتن تجیزات و لوازم خاصی است که نبود حتی یک کدامشان می‌تواند مشکل بزرگی را به وجود آورد و امنیت جانی ما را به خطر بیاندازد. به همین دلیـل تـصمیم گرفـتیم، چک لیستی از لـوازم کویـرگردی بـرای شما دوستان سیاه کمانی آماده کنیم تا با خیالی آسوده، تمام وسایل و حتی پوشاک مورد نیازتان را با خود همراه داشته باشید. جهت دانلود از طریق بخش زیر اقدام کنید.

چک لیست لوازم مورد نیاز کوهنوردی و کمپینگ

تا حـالا برایتان پـیش آمده که در حـین کوهنوردی و کمپینگ، به یاد بیاورید که وسیله‌ای مهم را در خانه جا گذاشته‌اید؟ در این مواقع داشتن یک چک لیست وسایل کوهنوردی می‌‌توانست شما را آسوده خاطر کند. به این ترتیب، دیگر استرس جا گذاشتن لوازم را نداشتید و به‌ واسطه کامل بودن تـجهیزاتتان، تـجربه خـوبی از مسیر کوهـنوردی را به یـاد می‌سپردید. داشتن یک چک لیست وسایل کوهنوردی، به شما خیالی راحت و فرصت بیشتر برای رسیدگی به سایر امور را می‌دهد. همچنین دیگر نیازی نیست، ساعت‌ها را وقت صرف جمع‌آوری لوازم کوهنوردی کنید. جهت دانلود از طریق بخش زیر اقدام کنید.