موارد بیشتر
No produts were found.
0
موارد بیشتر
No produts were found.

%لیست محصولات برند %brand_name

تولید چاقو در مورا یک سنت دیرینه است و قدمتی 400 ساله دارد. چاقو موراکنیو نیز از  سال 1891 در مورا، سوئد تولید می‌شود. شاید رمز موفقیت این برند از شروع تا به امروز، ارتباط نزدیک با کاربران حرفه‌ای چاقو بوده است.

اولین تلنگری که توانست موراکنیو را به بهترین و محبوب‌ترین تولید‌کننده چاقو تبدیل کند؛ از اوایل سال 1891 نشأت می‌گیرد. در آن سال بود که اریک فراست بعد از چهار سال کار چوب‌بری در آمریکای شمالی به روستای مورا بازگشت. وی در همان سال یک کارخانه تولیدات چوبی با محصولاتی چون سورتمه، کالسکه و چاقو راه اندازی کرد. وی در آن زمان، مدیریت منابع را یکی از اصول کار خود قرار می‌داد و سعی می‌کرد از مواد باقی‌مانده نهایت استفاده را ببرد. بعد‌ها ثابت شد که این یکی از اصول کاری یک تجارت موفق است.

کمی بعد چاقو های تولید شده این کارخانه مورد توجه بازرگانان قرار گرفت. آن‌ها محصولات را از مورا به کل سوئد پخش کردند و بدین ترتیب چاقو موراکنیو شناخته شد؛ به طوری که موراکنیو فقط به تولید آن توجه نشان می‌داد. در سال 1904 فراست 10 کارمند داشت ولی سالانه 19000 چاقو موراکنیو تولید می‌کرد.

موراکنیو

ورود کرونگ-یوهان به برند موراکنیو

در سال 1912 کرونگ یوهان اریکسون تولیدات خود را آغاز کرد. او قبلاً در فراست کار می‌کرد؛ اما با مدیریت رابطه خوبی نداشت در نتیجه از شغل خود بر کنار شد و ایده مهاجرت به آمریکای شمالی را به سر او افتاد. به همین دلیل می‌خواست شانس خود را امتحان کند. او به همراه لوک-اندرس ماتسون یک کارخانه تولیدات چاقو را تأسیس کرد که 100 سال بعد به بخشی از موراکنیو تبدیل شد. اما کرونگ یوهان اریکسون موفق به مهاجرت نشد.

در اواسط دهه 1900، کارخانه چاقو بود-کارل آندرسونشروع به ساخت مته های یخ با نام محصول "Mora-borren" کرد، که با کیفیت عالی خود در سطح جهان مشهور شد. مشخصه اصلی دریل‌های مورا، لبه فوق‌العاده تیز آن بود که توسط کرونگ-یوهان اریکسون و کارخانه چاقوی کی جی اریکسون مورد توجه قرار گرفت، که بعداً در ساخت چاقوهای بود-کارل آندرسون استفاده شد. یکی از رقبای شرکت مورا تصمیم به توقف تولید محصولاتش گرفت و کی جی به خرید این شرکت ورشکسته اقدام کرد. در سال 2005 توافق نهایی بین فراست و اریکسون اتفاق افتاد و به دلیل نشان دادن همکاری بینشان تصمیم به تغییر نام گرفتند.

انتقال به یک برند واحد

در سال 1988 کی جی اریکسون  کارخانه فراست را در سه مرحله خرید که نتیجه‌ی آن یک تغییر عمده در میان شرکت‌های تولید کننده این تجهیزات بود. در سال 2005 با یک اتحاد دیگر شرکت نام خود را به مورا سوئد تغییر نام داد. مرحله آخر ادغام زمانی محقق می‌شود که  همه تولیدات در جایی که کی جی اریکسون بود جمع گشته و متحد شدند. البته این همان مکانی است که امروزه کارخانه و تولیدات در آن هستند و از سال 2016 این شرکت Morakniv AB نام گرفت. از دیگر محصولات این برند می‌توان به تبر موراکنیو نیز اشاره کرد.

موراکنیو

فیلترهای فعال

تنظیمات

Share

ساخت اکانت رایگان برای ذخیره موارد علاقه مندی

ورود

برای استفاده از لیست های دلخواه، یک حساب کاربری رایگان ایجاد کنید.

ورود