محسن-بهشتی-راد

نام و نام خانوادگی: محسن بهشتی راد

شهرت: سریع‌ترین یخنورد دنیا

رشته فعالیت: سنگنوردی و یخنوردی

هدف:  حفظ لقب سریع‌ترین یخنورد جهان

شروع ورزش یخنوردی محسن از سال 1385 آغاز شد. پیش از آن نیز به دلیل علاقه زیاد به ورزش‌های هیجانی و قدرتی، سنگنوردی را انتخاب کرده بود. همین علاقه و پشتکار بود که هم اکنون لقب "سریع‌ترین یخنورد دنیا" را از آن خود کرده است.

اطلاعات شخصی

محسن بهشتی راد سنگ نورد و یخ نورد قزوینی متولد سال 1363 به دلیل علاقه به ورزش های هیجانی، از سال 1380 به سمت سنگ نوردی کشیده شد و در این مسیر سختی های زیادی به دلیل کمبود امکانات این رشته ورزشی داشت. با وجود تمام موانع، باتلاش های فراوان توانست با طراحی برخی از تجهیزات تخصصی همانند مسیرهای سنگ نوردی و یخ نوردی، دیوارهای چوبی برای سنگ نوردی و درای تولینگ به جوانان علاقه مند این رشته ورزشی کمک کند.

وی از سال 95 وارد شاخه یخ نوردی شده و اکنون سریعترین یخ نورد سرعتی جهان است که در بسیاری از مسابقات ملی و بین المللی توانسته مقام های مختلفی کسب کند. در سال 96 توانست با کسب مقام های بسیار خوبی خود را در این رشته مهیج به همه معرفی کند.

بعد از کسب مقام‌های پی در پی، سرانجام در مسابقات جهانی یخنوردی روسیه 2021 توانست مدال طلای مسابقات سرعت که پیش از آن در دستان ورزشکاران روس بود را برباید! محسن موفق شد با زمان 6 ثانیه و 90 صدم ثانیه قهرمان مسابقات یخنوردی جهان در ماده سرعت شود.

مدال‌آوری‌های محسن بهشتی راد همچنان ادامه دارد. او در مسابقات جام جهانی چیونگ سونگ کره جنوبی در سال 2023 توانست در ماده سرعت، دوباره بر سکوی قهرمانی بایستد.

سوابق و فعالیت ها

گالری تصاویر

شما هم سفیر ما باشید