آرمان-حداد

نام و نام خانوادگی: آرمان حداد

شهرت: برنده جایزه فیلم مستند ورزشی میلان ایتالیا

رشته فعالیت: کوهنوردی و هیمالیانوردی

هدف: صعود به تمام قلل 8000 متری

همه چیز از آنجا شروع شد که آرمان حداد به پیشنهاد پسر عمویش در سال 1379 به ورزشگاه یادگار امام رشت برای شروع ورزش سنگنوردی رفت... .

اطلاعات شخصی

آرمان حداد هیمالیانورد گیلانی، 17 خرداد 1364 در شهرستان رشت متولد شد. او تحصیلات دانشگاهی خود را تا مقطع کارشناسی در دانشگاه پیام نور ادامه داد. در سال 1379 به پیشنهاد پسرعمویش برای شروع ورزش سنگنوردی به ورزشگاه یادگار امام رفت. در آن زمان ورزش نوپایی به حساب می آمد و در شهرستان رشت به تازگی مورد توجه قرار گرفته بود. وی به خوبی در این ورزش پیشرفت کرد اما در پاییز سال 1382 به دلیل شیطنت زیاد و بی نظمی های مکرر از کلاس سنگنوردی اخراج شد! اما این اتفاق برایش خوش یمن بود، زیرا او را به سمت کوهنوردی سوق داد.

به هیئت کوهنوردی رفت و مطلع شد که برای برنامه صعود زمستانه به زردکوه تست گرفته می شود؛ وی به عنوان نفرات اول انتخاب و وارد تیم شد. او پس از این صعود موفق به صورت جدی تر به این ورزش نگاه کرد و سال 1383 وارد تیم ملی نوجوانان شد.

این کوهنورد جوان با بیش از 20 سال سابقه فعالیت در این حوزه ورزشی توانسته بیشتر قله های ایران را در زمستان صعود و مدرک مربیگری درجه 3 سنگنوردی را نیز کسب کند. هدف آرمان حداد صعود به تمام قله های بالای 8000 متر است که تاکنون فقط 36 نفر در جهان توانستند این کار سخت و شاخص را انجام دهند..

سوابق و فعالیت ها

گالری تصاویر

شما هم سفیر ما باشید