محسن-سام-دلیری

نام و نام خانوادگی: محسن سام دلیری

شهرت: متخصص ثبت مسیر و ترک

رشته فعالیت: کوهنوردی

هدف: لذت بردن از برنامه‌ها

علاقه محسن سام دلیری به کوهنوردی از زمان کودکی‌اش و به دلیل همجواری محل سکونت او در کنار جنگل و رودخانه شروع شد... . 

اطلاعات شخصی

محسن سام دلیری در سال 1365 در شهرستان چالوس متولد شد. تحصیلات خود را تا مقطع لیسانس عمران ادامه داد و اکنون مهندس ناظر و مجری ساختمان، نائب رئیس و عضو هئیت مدیره کانون مهندسین شهر چالوس است.

همجواری محل سکونت محسن با طبیعت زیبای شمال باعث شد تا علاقه زیادی به کوهنوردی پیدا کند؛ به طوریکه 9 ماه از سال در کنار جنگل و رودخانه و 3 ماه در کوهپایه زندگی می‌کرد. او از همان دوران کودکی با خانواده خصوصاً پدرش، در ارتفاعات دلیر همراه بود. با توجه به تعاریف زیبا و با احساس پدر از حضورش در مناطق مختلف ارتباط عمیق‌تری با کوه و طبیعت گرفت. محسن هر روز خاطرات پدر را در ذهن متصور میشد تا اینکه در سال 1380 همراه با دوستان به ارتفاعات بالا و قله‌های منطقه زندگی صعود کردند.

اولین هدف محسن سام دلیری از کوهنوردی، لذت بردن از اجرای برنامه‌هایش است. البته اهداف مهم دیگری در سر می‌پروراند: کمک به ارتقا ورزش کوهنوردی منطقه و استان در حد توان، تحقیق و شناسایی و ارائه اطلاعات درست کوهنوردی البرز مرکزی و غربی، آموزش و پرورش افراد در کوهنوردی، اجرای برنامه‌های شاخص و ارتقا سطح علمی و تجربی خودش، همه آن اهدافی است که او تلاش می‌کند به آن‌ها دست یابد.

علاقه اصلی محسن سام دلیری پیمایش خط الرأس‌ها در زمستان است؛ به همین دلیل اکثر قلل ایران را در فصل زمستان صعود کرده است. او در تمام برنامه‌های خود درگیر ثبت مسیر و اسامی می‌باشد و حتی در بدترین شرایط هم از انجام این کار دست نمی‌کشد! 

محسن در سایت Wikiloc، ایران جی پی اس و همچنین سایت Open Street map فعال است و اسامی قلل البرز را با مختصات دقیق و اطلاعات درست جانمایی وارد می‌کند تا کوهنوردان با اتصال به اپلیکیشن‌های مرتبط با این سایت‌ها بتوانند به صورت آنلاین به نقشه های مسیر دسترسی داشته باشند.

سوابق و فعالیت ها

گالری تصاویر

شما هم سفیر ما باشید