امین دهقان تنها فاتح ایرانی اورست 2021

امین دهقان چهارشنبه 22 اردیبهشت ساعت 7:30 صبح پا بر روی قله اورست، بام دنیا به ارتفاع 8849 متر نهاد و به رویای خود جامه عمل پوشاند. این کوهنورد اصفهانی که اولین ایرانی حاضر در اکسپدیشن اورست 2021 بود، با تمام مشکلات مبارزه کرد  تا بار دیگر پرچم میهن عزیزمان را بر بالا‌ترین نقطه‌ی دنیا ببرد. طبق گزارش “چانگ داوا، شرپا سرپرست تیم Seven Summit Trek”، امین دهقان حدود ساعت 8 صبح امروز 22 اردیبهشت ماه سال 1400 به وقت محلی نپال، موفق به صعود اورست شد.

امین دهقان که پیش‌تر به قله‌هایی چون ماناسلو، کلیمانجارو، آیلندپیک، آکونکاگوا، لنین و … صعود کرده بود؛ نام قله اورست، بلند‌ترین قله جهان را نیز به کارنامه خود اضافه کرد. علی رقم مریضی سرفه‌های خونی شدید و شلوغی مسیر، امین دهقان اولین نفر از شرکت طرف قرار داد بود که پا بر روی قله اورست نهاد.

تصویر خدمات

گزارش صعود

پرواز امین دهقان هیمالیانورد از اصفهان به دوحه قطر و سپس به پایتخت نپال، یعنی شهر کاتماندو رسید. به دلیل مسائل بهداشتی و قرنطینه تا سه روز در کاتماندو می‌ماند و به دلیل اپیدمی کرونا سخت گیری‌ها و قوانین زیادی است که این کوهنورد باید با آن‌ها دست و پنجه نرم کند. امین دهقان بعد از کاتماندو از ارتفاعات ۲۳۰۰ متری کار خود را آغاز می‌کند و به ۴۰۰۰ متری می‌رود و در ۵۰۰۰ متری به بیس کمپ اورست می‌رسد.

ادامه مطلب
در دنیای ما ماجراجویی کنید:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط