حسین بهمنیار، بر بلندای قله ماناسلو ایستاد

طبق برنامه ریزی‌های انجام شده برای صعود نهایی به قله ماناسلو با ارتفاع 8163 متر، حسین بهمنیار کوهنورد سیاه‌کمانی روز سه شنبه ساعت 13:45 به وقت محلی، توانست بر بلندای کوه ارواح بایستد. او صعود به قله ماناسلو را بدون کپسول اکسیژن، کمک شرپا و به تنهایی انجام داد. 

اما در این بین خبر صعود او از سمت شرکتی که این صعود را برگزار کرده بود، یعنی سون سامیت، در هیچ خبرگزاری منتشر نشد. با پیگیری‌هایی که از سمت مجموعه سیاه‌کمان و برقراری ارتباط با شرکت سون سامیت انجام شد، سرانجام روز پنجشنبه این شرکت خبر صعود حسین بهمنیار و افسانه حسامی فرد را منتشر و نام آن‌ها را به لیست اسامی فاتحان قله ماناسلو اضافه کرد. 

تصویر خدمات

گزارش صعود حسین بهمنیار به ماناسلو

امروز 11 شهریور سال 1400، حسین بهمنیار عزیز در مجموعه سیاه کمان حاضر شد و خبر رفتنش به نپال برای صعود به قله ماناسلو را اعلام کرد. او که هم اکنون سرپرست کمیته هیمالیانوردی فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ایران را به عهده دارد؛ اکنون در حال سفر به کشور نپال با هدف صعود به قله ماناسلو است. این کوهنورد پر افتخار کشورمان صعود‌های قابل توجه بسیاری داشته که یکی از مهم‌ترین و شاخص‌ترین صعودهای وی، فتح قله دست نیافتنی K2 بدون کسپول اکسیژن و کمک شرپا است.

ادامه مطلب
در دنیای سیاه کمان ماجراجویی کنید:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط