صعود زمستانه به کی 2؛ بزرگترین شاهکار قرن انجام شد

نیرمال پورجا، شرپای افسانه‌ای در کنار 9 کوهنورد نپالی دیگر تاریخ ساز شد. این تیم 10 نفره موفق شدند در تاریخ 16 ژانویه 2021 قله سرسخت و خشن 8611 متری کی 2 را در فصل زمستان صعود کنند. این بزرگترین شاهکار قرن در حوزه کوهنوردی بود که پیش از این هیچ کس موفق به انجامش نشده بود.

در 10 متری قله، زمانی که نیرمال جلودار اعضای دیگر تیم بود، در کمال شگفتی منتظر سایر نفرات شد تا همگی با هم قله را صعود کنند. با رسیدن سایر نفرات، همگی به صورت هماهنگ و همزمان، با خواندن سرود ملی نپال، آخرین گام‌ها را برای رسیدن به قله K2 برداشتند.

 در این بین، نیرمال پورجا تنها کسی بود که بدون استفاده از کپسول اکسیژن موفق به صعود شد. 

تصویر خدمات

نیرمال پورجا، اعجوبه دنیای کوهنوردی

حتماً جسته و گریخته نام نیرمال پورجا را شنیده‌اید. حتی اگر خیلی پیگیر اخبار کوهنوردی نباشید، باز هم نام نیرمال پورجا را به عنوان یک الگو و اعجوبه‌ در دنیای کوهنوردی می‌شنوید. جالب است بدانید که این اسطوره تا قبل از ۲۹ سالگی حتی یک کرامپون هم نپوشیده بود! بلکه تنها یک سرباز در ارتش انگلستان بود که در سال ۲۰۱۲ برای اولین بار به کوهستان سفر کرد و توانست به قله لوبوچه با ارتفاع ۶۱۱۹ متر صعود کند. اما چگونه این اعجوبه دنیای کوهنوردی به این موفقیت رسید؟ در ادامه با ما همراه باشید تا نیرمال پورجا را بهتر بشناسید و روند رسیدن به اهدافش را بررسی کنیم.

ادامه مطلب
در دنیای ما ماجراجویی کنید:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط